Scoala noastra a organizat Caravana sanatatii in cadrul careie elevii ai scolii noastre, supravegheati de un cadru medical au masurat tensiunea, greutatea colesterolul si glicemia craiovenilor, care au avut incredere si s-au prezentat in punctele esplanada Teatrului National Marin Sorescu, zona Gradinii Botanice, in Cartierul Brazda lui Novac, Parcul National N. Romanescu, incinta Mall-ului Electroputere – aproape 6000 de persoane.

Scoala Postliceala EDUNET doneaza sange
Acţiunea de azi, 16.09.2015, a fost prima de acest gen care se desfăşoara într-o instituţie de învăţământ, elevii Şcolii Postliceale Edunet arătând o mobilizare extraordinare, dovadă fiind cei peste 50 de elevi care sunt prezenţi astăzi la Spitalul Clinic Judetean de Urgentã Craiova.